Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dizel i aditivi ???
Prvo: pozdrav svima!

Molim iskusne clanove da me posavetuju koji dizel da sipam u 124 250d 1993 

Prethodni vlasnik (prvi i jedini) mu je sipao euro dizel i dodoavo aditiv za poboljsanje mazivosti (DAM Dizel Plus, Fabrika Maziva - Krusevac)

Pitam se: da li bi bilo bolje za sve sklopove, i da li bi bolje isao ako sipam "avio dizel" i dodam ovaj ili neki drugi aditiv????

Takodje me zanima koje ulje da mu sipam, jer mu se blizi zamena filtera i ulja

Hvala unapred Smile
Одговори
poštovani
vozio sam taj auto par godina i sipao obican euro dizel ako hoces aditiv za bolju mazivist ok ne smeta nista
mislim da se kod njega bos pumpa podmazuje delom iz kartera
ja sam koristio sea 15/40 likvi moli ulje,i obavezno aditiv za pritisak ulja, isto likvi moli na svaku zamenu 8000 km
Одговори
Dragane,
mnogo hvala na savetu!
Auto ne dimi, i ne trosi ulje, a momci oko mene savetuju 10-40
Da li je "aditiv za pritisak ulja" OIL STOP?
... ili neki drugi ?!
Hvala jos jednom Smile
Одговори
Liqui moly moj favorit, odlično se pokazao na w124 250D, i isto tako na w203 c200k(naravno druga gradacija). Aditiv Ceratec(takođe LM). Pogledaj temu -->
http://www.mercedesklub.rs/thread-4292.html
Одговори
Sasa,
to mi je trebalo !
Hvala Smile
Одговори
Ma sipaj samo eurodizel, ne trebaju ti nikakvi aditivi. Najveci mit da eurodizel ne podmazuje dobro. Da eurodizel ne podmazuje stradale bi pumpe na CDI motorima svakodnevno, one se komplet podmazuju gorivom, za razliku od ovih starijih koji se podmazuju uljem iz motora. 
Sipao sam uvek cist euro i u W123 240D i u W202 250TD(pumpa skoro ista ko na w124) i nikad problema. Bas nikakve razlike u radu nisam primetio. Nekima su odlazile razne gumice u sistemu kad je izbacen D2, ali to se jednom promeni i vise problema nema.
Dovoljno je reci da su takve linijske pumpe nekad koriscene i za benzin. 

Evo pumpe od 300SL iz 1955. godine, prvog putnickog auta sa direktnim ubrizgavanjem benzina. Slicnost sa pumpama za dizel - nije slucajna  Big Grin

[Слика: 246.jpg]

Bolje prekontrolisi dizne ako nikad nisu radjene i ako su lose nabaci nove uloske, iznenadices se kolko lepse i tise radi motor.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)